sobota, 18 czerwca 2016

H2O

Tokio. 

Piękna witryna.Okno Hermes Ginza.Chciałbym kiedyś polecieć do Japonii, chociażby dlatego, że ostatnio co trafiam na jakieś piękne witryny to właśnie z tego miejsca. Przypadek, że tam tworzone się piękne okna wystawowe?

W końcu to tam wschodzi słońce najwcześniej.
Autor, projektant witryny to - Isabelle Daeron. Instalacja, która została stworzona na witrynie sklepowej nazywa się Making Waves. Warto poczytać o tym projekcie, albo chociaż przejrzeć nieco więcej prac Pani Isabelle - http://www.isabelledaeron.com/


Witryna - piękna. Historia o stanach skupienia wody, o charakterze wody. O sile i delikatności. O strachu przed tym żywiołem, ale i życiodajnej mocy. Co to może mieć wspólnego z ciuszkami? Ubraniach chronią nas przed wodą, chociaż woda przyczynia się do tworzenia ubrań.

Wczoraj czytałem o tym, że nikt nie wie na 100% skąd wywodzi się nazwa miasta Łódź. Jedna z hipotez mówi, że mimo iż obecnie przez miasto nie przepływa żadna "poważna" rzeka, to w XIX wieku na 18 mniejszych, bądź większych rzekach/potokach pracowało 15 młynów. Łatwy dostęp do wody stał się jedną z podstawowych przyczyn budowania na ich bazie foluszy, a później lokalizowania w mieście szeregu fabryk włókienniczych. Może to właśnie na cześć siły jaką dawała woda miasto nazywa się Łódź?

Woda daje nam nawet coś tak absurdalnego jak ubrania.

Dlatego uwielbiani Visual Merchandising <3 <3 <3 : ))))


źródło:Zdjęcia - Isabelle Daeron.
news - http://vishopmag.com/escaparatismo/17/making-waves
 #visual #merchandising #tokio #isabelle #daeron #makingwaves #okno #witryna #shopwindow

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz